Cold Stop حد اکثر 8 قرص در روز

Image

آیا قرص سرما خوردگی بزرگسال را می توان هر ۴ ساعت ۲عدد دستور زد ؟  

به تازگی قرص Cold Stop توسط داروسازی لقمان وارد بازار شده که حد اکثر می توان ۸ قرص در روز (هر ۶ ساعت ۲عدد)  استفاده کرد.

       Cold Stop: Acetaminophen 500 mg - Pseudoephedrine 30 mg - Diphenhydramine 25 mg  

 Maximum Daily Dose: Acetaminophen 4 g - Pseudoephedrine 240 mg - Diphenhydramine 300mg

فارمنتین بی دی موزی !!!

(در داروخانه هنگام تحویل نسخه) ... خانم محترم لطفاً ساسپنشن فارمنتین بی دی رو وقتی درست کردین همون طوری که روشم با قرمز نوشته، در قسمت پایین در یخچال نگاهداری کنید اگه بیرون بگذارید ممکنه خراب شه و زرد رنگ بشه...(مراجعه کننده): آره بلدم آقای دکتر ولی 6 سال پیش بلد نبودم و بیرون گذاشتم و رنگش زرد شد بردم داروخانه بهم گفتن اشکال نداره این موزیشه !!!

 

Expectorant Codeine ≠ Expectorant + Codeine

 

Expectorant: Guaifenesin 100 mg - Pseudoephedrine 30 mg - Chlorphenamine 2 mg  

 

   Expectorant Codeine: Guaifenesin 100 mg - Pseudoephedrine 30 mg - Codeine 10 mg